Licensed To: SMART - GA 
      SMART Fall Monday-Thursday Time Trial  14-Sep-15 to 17-Sep-15 Yards      
 
Men  Open 25 Free
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Asher Isenberg             9 SMRT                20.14Y F            
  2 Jake Kinchen              10 SMRT                22.09Y F            
  1 Nate Davis                 7 SMRT                22.68Y F            
  2 William Harris             8 SMRT                22.87Y F            
  3 Ben Davis                 10 SMRT                23.21Y F            
  4 Christopher Hartman        9 SMRT                23.42Y F            
  3 Jack Hoang                 8 SMRT                26.34Y F            
  4 Raoul Clarke               8 SMRT                28.66Y F            
  5 Jacobi Hyndman            10 SMRT                29.71Y F            
  6 Nicholas Steiner           9 SMRT                35.57Y F            
 
Women  Open 25 Free
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Catherine Mudge           10 SMRT                19.06Y F            
  2 Caroline Craddock          9 SMRT                19.16Y F            
  3 Gabrielle McCoy            9 SMRT                20.47Y F            
  4 Eva Driver                10 SMRT                21.03Y F            
  5 Mary-Elizabeth Dougherty   9 SMRT                22.88Y F            
  6 Lauren Hinson             10 SMRT                23.38Y F            
  1 Catherine Steiner          8 SMRT                23.83Y F            
  2 Jaley Morris               8 SMRT                24.80Y F            
  3 Kimone Miller              8 SMRT                24.85Y F            
  7 Ellora Menon               9 SMRT                27.22Y F            
  8 Nyssa Pennisi              9 SMRT                28.29Y F            
  9 Camryn Long               11 SMRT                29.78Y F            
  4 Ansley Arrington           8 SMRT                30.42Y F            
  5 Eleanor Cates              8 SMRT                36.00Y F            
 
Men  Open 50 Free
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Alan Tillman              16 SMRT                25.02Y F    15-16 Boys BB         
  2 Joshua Robinson           17 SMRT                25.43Y F    17-18 Boys BB         
  3 Sidney II Freeman         17 SMRT                26.69Y F    17-18 Boys B          
  1 Keaton McCabe             12 SMRT                28.67Y F    11-12 Boys BB         
  1 Mark Faas                 38 SMRT                28.88Y F            
  4 Opio Douglas              18 SMRT                29.57Y F            
  1 Caleb Anderson            14 SMRT                30.11Y F    13-14 Boys B          
  5 Paul Wesley               15 SMRT                30.22Y F            
  6 Fredrick Little, Jr.      17 SMRT                30.31Y F            
  2 Morgan Williams           12 SMRT                31.47Y F    11-12 Boys B          
  7 Daryn Morrison            15 SMRT                31.62Y F            
  9 Johnathan Nguyen          16 SMRT                32.55Y F            
 10 Alex Powell               16 SMRT                32.72Y F            
  1 Joseph Standard           10 SMRT                33.90Y F    10&U Boys BB         
  2 Joe Hildreth              14 SMRT                34.29Y F            
  2 Daniel Saegaert           48 SMRT                34.41Y F            
  3 Corban Anderson           14 SMRT                34.91Y F            
  3 Max Ratmeyer              12 SMRT                35.07Y F            
  4 Lynsey Jean-Louis         13 SMRT                37.72Y F            
  2 Zackary Brannon           10 SMRT                37.96Y F    10&U Boys B          
  4 Trevor Trobaugh           11 SMRT                39.09Y F            
  5 Jared Nguyen              11 SMRT                39.34Y F            
  6 Troy Scarzafava           11 SMRT                39.61Y F            
  5 Alexander Mackey          13 SMRT                40.43Y F            
  7 Major Hitt                12 SMRT                45.31Y F            
  3 Logan Faas                10 SMRT                46.33Y F            
  8 Kevin Hoang               11 SMRT                47.34Y F            
  9 Ethan Isenberg            12 SMRT                47.50Y F            
  4 Coren Bennett              9 SMRT                50.37Y F            
  5 Joe Hoang                 10 SMRT                54.42Y F            
  1 Raoul Clarke               8 SMRT              1:04.67Y F            
 
Women  Open 50 Free
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Natalie Standard          16 SMRT                27.43Y F    15-16 Girls A          
  2 Saraj Ventura             18 SMRT                29.98Y F    17-18 Girls B          
  1 Talia Clarke              12 SMRT                30.72Y F    11-12 Girls BB         
  1 Avery Dulaney             13 SMRT                30.72Y F    13-14 Girls B          
  2 Anna Standard             13 SMRT                31.67Y F    13-14 Girls B          
  2 Mackenzie Saegaert        12 SMRT                32.91Y F    11-12 Girls B          
  3 Brittany Morris           17 SMRT                35.34Y F            
  3 Delaney Faas              13 SMRT                35.92Y F            
  4 Aliya Elmore              14 SMRT                35.97Y F            
  5 Sage Freeman              14 SMRT                36.31Y F            
  3 Katelyn Thomas            12 SMRT                36.92Y F            
  4 Marisa Rockwood           15 SMRT                37.25Y F            
  1 Reagan Higginbotham       10 SMRT                38.52Y F    10&U Girls B          
  2 Armala Miller             10 SMRT                39.79Y F            
  3 Reagan Robinson           10 SMRT                40.36Y F            
  4 Anna Climie               11 SMRT                40.37Y F            
  1 Karen Standard            44 SMRT                41.53Y F            
  6 Halla Harley              13 SMRT                42.19Y F            
  4 Elizabeth Lynch           16 SMRT                42.63Y F            
  1 Sarah Kim                  8 SMRT                47.10Y F            
  7 Claire Bennett            13 SMRT                47.85Y F            
  4 Jalyn Jones               10 SMRT                48.80Y F            
  5 Sydney Holloway           11 SMRT                50.06Y F            
 
Mixed  Open 100 Free
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joshua Robinson           17 SMRT                57.63Y F    17-18 Boys BB         
  2 Alan Tillman              16 SMRT                58.53Y F    15-16 Boys BB         
  1 Hannah Kim                13 SMRT              1:02.70Y F    13-14 Girls BB         
  3 Opio Douglas              18 SMRT              1:10.01Y F            
  4 Fredrick Little, Jr.      17 SMRT              1:14.78Y F            
  5 Daryn Morrison            15 SMRT              1:18.60Y F            
  1 Mackenzie Saegaert        12 SMRT              1:18.66Y F            
  2 Max Ratmeyer              12 SMRT              1:27.31Y F            
  1 Zackary Brannon           10 SMRT              1:28.34Y F    10&U Boys B          
 
Men  Open 25 Fly
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Zackary Brannon           10 SMRT                20.30Y F            
  2 Christopher Hartman        9 SMRT                26.58Y F            
  3 Asher Isenberg             9 SMRT                26.65Y F            
  4 Jake Kinchen              10 SMRT                28.69Y F            
  1 Jack Hoang                 8 SMRT                34.21Y F            
  5 Jacobi Hyndman            10 SMRT                39.80Y F            
  6 Nicholas Steiner           9 SMRT                40.13Y F            
  2 William Harris             8 SMRT                43.16Y F            
 
Women  Open 25 Fly
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Catherine Steiner          8 SMRT                25.43Y F            
  1 Mary-Elizabeth Dougherty   9 SMRT                27.59Y F            
  2 Caroline Craddock          9 SMRT                28.87Y F            
  3 Ellora Menon               9 SMRT                33.22Y F            
  1 Kimone Miller              8 SMRT                34.07Y F            
  2 Ansley Arrington           8 SMRT                42.10Y F            
  4 Camryn Long               11 SMRT                49.90Y F            
 
Men  Open 50 Fly
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joshua Robinson           17 SMRT                29.12Y F            
  2 Sidney II Freeman         17 SMRT                29.60Y F            
  1 Caleb Anderson            14 SMRT                35.09Y F            
  1 Keaton McCabe             12 SMRT                35.10Y F    11-12 Boys B          
  3 Opio Douglas              18 SMRT                35.53Y F            
  4 Fredrick Little, Jr.      17 SMRT                36.25Y F            
  2 Morgan Williams           12 SMRT                42.59Y F            
  1 Zackary Brannon           10 SMRT                43.97Y F    10&U Boys B          
  2 Joseph Standard           10 SMRT                44.44Y F    10&U Boys B          
 
Women  Open 50 Fly
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Natalie Standard          16 SMRT                28.87Y F            
  1 Anna Standard             13 SMRT                33.90Y F            
  2 Avery Dulaney             13 SMRT                34.41Y F            
  1 Talia Clarke              12 SMRT                36.72Y F    11-12 Girls B          
  2 Mackenzie Saegaert        12 SMRT                40.31Y F            
  3 Dominique Bullard         13 SMRT                40.85Y F            
  2 Marisa Rockwood           15 SMRT                44.00Y F            
  1 Armala Miller             10 SMRT                44.16Y F    10&U Girls B          
  4 Sage Freeman              14 SMRT                45.63Y F            
  2 Reagan Higginbotham       10 SMRT                48.91Y F            
  5 Claire Bennett            13 SMRT              1:08.25Y F            
 
Mixed  Open 100 Fly
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Natalie Standard          16 SMRT              1:04.85Y F    15-16 Girls A          
  2 Paul Wesley               15 SMRT              1:16.44Y F            
  1 Anna Standard             13 SMRT              1:18.41Y F            
 
Men  Open 25 Back
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jake Kinchen              10 SMRT                26.65Y F            
  1 Nate Davis                 7 SMRT                27.29Y F            
  2 William Harris             8 SMRT                27.90Y F            
  2 Christopher Hartman        9 SMRT                29.18Y F            
  3 Asher Isenberg             9 SMRT                29.84Y F            
  4 Ben Davis                 10 SMRT                30.75Y F            
  3 Raoul Clarke               8 SMRT                35.22Y F            
  5 Nicholas Steiner           9 SMRT                37.30Y F            
  6 Jacobi Hyndman            10 SMRT                39.09Y F            
 
Women  Open 25 Back
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Catherine Mudge           10 SMRT                20.97Y F            
  2 Reagan Robinson           10 SMRT                22.27Y F            
  3 Gabrielle McCoy            9 SMRT                23.54Y F            
  1 Sarah Kim                  8 SMRT                25.69Y F            
  4 Eva Driver                10 SMRT                26.53Y F            
  2 Jaley Morris               8 SMRT                27.17Y F            
  5 Mary-Elizabeth Dougherty   9 SMRT                27.82Y F            
  3 Kimone Miller              8 SMRT                29.94Y F            
  4 Catherine Steiner          8 SMRT                30.33Y F            
  6 Nyssa Pennisi              9 SMRT                30.50Y F            
  5 Eleanor Cates              8 SMRT                30.68Y F            
  6 Ansley Arrington           8 SMRT                34.52Y F            
  7 Ellora Menon               9 SMRT                35.13Y F            
  8 Camryn Long               11 SMRT                36.94Y F            
  9 Lauren Hinson             10 SMRT                40.13Y F            
 
Men  Open 50 Back
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Alan Tillman              16 SMRT                29.22Y F            
  2 Sidney II Freeman         17 SMRT                33.84Y F            
  3 Alex Powell               16 SMRT                33.93Y F            
  1 Caleb Anderson            14 SMRT                37.31Y F            
  1 Mark Faas                 38 SMRT                37.66Y F            
  4 Daryn Morrison            15 SMRT                38.17Y F            
  1 Joseph Standard           10 SMRT                42.37Y F    10&U Boys BB         
  2 Joe Hildreth              14 SMRT                42.69Y F            
  2 Zackary Brannon           10 SMRT                45.16Y F    10&U Boys B          
  3 Alexander Mackey          13 SMRT                46.26Y F            
  4 Lynsey Jean-Louis         13 SMRT                47.00Y F            
  1 Major Hitt                12 SMRT                48.01Y F            
  2 Trevor Trobaugh           11 SMRT                48.15Y F            
  2 Daniel Saegaert           48 SMRT                48.19Y F            
  3 Jared Nguyen              11 SMRT                49.91Y F            
  5 Kalab Herbert             16 SMRT                49.95Y F            
  3 Logan Faas                10 SMRT                53.29Y F            
  4 Troy Scarzafava           11 SMRT                54.57Y F            
  5 Kevin Hoang               11 SMRT              1:00.99Y F            
  6 Ethan Isenberg            12 SMRT              1:08.44Y F            
 
Women  Open 50 Back
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hannah Kim                13 SMRT                32.82Y F            
  1 Natalie Standard          16 SMRT                33.59Y F            
  2 Avery Dulaney             13 SMRT                40.81Y F            
  3 Anna Standard             13 SMRT                42.28Y F            
  2 Brittany Morris           17 SMRT                42.69Y F            
  4 Sage Freeman              14 SMRT                44.05Y F            
  1 Shelby Jordan Wiggins     12 SMRT                45.59Y F            
  2 Anna Climie               11 SMRT                46.00Y F            
  5 Delaney Faas              13 SMRT                46.37Y F            
  3 Elizabeth Lynch           16 SMRT                48.22Y F            
  1 Reagan Robinson           10 SMRT                50.34Y F            
  6 Dominique Bullard         13 SMRT                50.84Y F            
  1 Karen Standard            44 SMRT                52.25Y F            
  3 Katelyn Thomas            12 SMRT                54.22Y F            
  2 Jalyn Jones               10 SMRT                56.22Y F            
  7 Halla Harley              13 SMRT                59.97Y F            
  8 Claire Bennett            13 SMRT              1:01.82Y F            
  4 Sydney Holloway           11 SMRT              1:02.90Y F            
 
Mixed  Open 100 Back
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Alan Tillman              16 SMRT              1:07.75Y F    15-16 Boys B          
  1 Saraj Ventura             18 SMRT              1:13.08Y F    17-18 Girls B          
  1 Alexander Mackey          13 SMRT              1:47.49Y F            
 
Men  Open 25 Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 Lynsey Jean-Louis         13 SMRT                22.85Y F            
  1 Asher Isenberg             9 SMRT                29.69Y F            
  2 Ben Davis                 10 SMRT                34.09Y F            
  1 Nate Davis                 7 SMRT                37.09Y F            
  3 Jacobi Hyndman            10 SMRT                48.84Y F            
 
Women  Open 25 Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Catherine Mudge           10 SMRT                26.76Y F            
  2 Gabrielle McCoy            9 SMRT                27.50Y F            
  1 Kimone Miller              8 SMRT                28.14Y F            
  2 Sarah Kim                  8 SMRT                28.25Y F            
  3 Caroline Craddock          9 SMRT                28.31Y F            
  3 Jaley Morris               8 SMRT                33.01Y F            
  4 Eva Driver                10 SMRT                33.32Y F            
  5 Nyssa Pennisi              9 SMRT                38.31Y F            
  6 Lauren Hinson             10 SMRT                39.16Y F            
  4 Eleanor Cates              8 SMRT                44.09Y F            
 
Men  Open 50 Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Alan Tillman              16 SMRT                37.06Y F            
  1 Mark Faas                 38 SMRT                39.31Y F            
  2 Paul Wesley               15 SMRT                40.31Y F            
  2 Daniel Saegaert           48 SMRT                41.47Y F            
  1 Corban Anderson           14 SMRT                41.56Y F            
  2 Joe Hildreth              14 SMRT                42.78Y F            
  1 Keaton McCabe             12 SMRT                43.52Y F    11-12 Boys B          
  3 Alex Powell               16 SMRT                44.62Y F            
  2 Max Ratmeyer              12 SMRT                49.40Y F            
  3 Lynsey Jean-Louis         13 SMRT                50.58Y F            
  3 Troy Scarzafava           11 SMRT                52.37Y F            
  4 Trevor Trobaugh           11 SMRT                52.60Y F            
  1 Joseph Standard           10 SMRT                54.31Y F            
  5 Kevin Hoang               11 SMRT                56.09Y F            
  6 Major Hitt                12 SMRT                57.28Y F            
  7 Jared Nguyen              11 SMRT                57.76Y F            
  8 Ethan Isenberg            12 SMRT              1:00.69Y F            
  2 Logan Faas                10 SMRT              1:02.59Y F            
  3 Coren Bennett              9 SMRT              1:08.69Y F            
 
Women  Open 50 Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hannah Kim                13 SMRT                37.60Y F            
  1 Saraj Ventura             18 SMRT                38.40Y F            
  2 Natalie Standard          16 SMRT                39.85Y F            
  2 Aliya Elmore              14 SMRT                42.83Y F            
  3 Anna Standard             13 SMRT                43.35Y F            
  4 Avery Dulaney             13 SMRT                44.44Y F            
  1 Armala Miller             10 SMRT                47.47Y F    10&U Girls BB         
  2 Reagan Higginbotham       10 SMRT                48.47Y F    10&U Girls B          
  5 Delaney Faas              13 SMRT                48.86Y F            
  1 Karen Standard            44 SMRT                52.47Y F            
  1 Shelby Jordan Wiggins     12 SMRT                56.53Y F            
  2 Katelyn Thomas            12 SMRT                56.83Y F            
  3 Sydney Holloway           11 SMRT              1:04.44Y F            
  3 Jalyn Jones               10 SMRT              1:06.69Y F            
 
Mixed  Open 100 Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sidney II Freeman         17 SMRT              1:15.54Y F    17-18 Boys B          
  1 Talia Clarke              12 SMRT              1:30.16Y F    11-12 Girls B          
  1 Morgan Williams           12 SMRT              1:30.90Y F    11-12 Boys B          
  2 Corban Anderson           14 SMRT              1:35.00Y P            
  2 Aliya Elmore              14 SMRT              1:39.20Y F            
  3 Sage Freeman              14 SMRT              1:43.02Y F            
  1 Armala Miller             10 SMRT              1:45.97Y F    10&U Girls B          
 
Mixed  Open 200 Breast
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sage Freeman              14 SMRT              3:36.59Y F            
 
Mixed  Open 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Caleb Anderson            14 SMRT              1:22.04Y F            
  1 Zackary Brannon           10 SMRT              1:34.91Y F    10&U Boys B          
  2 Joseph Standard           10 SMRT              1:35.22Y F    10&U Boys B          
  1 Brittany Morris           17 SMRT              1:36.50Y F            
  1 Armala Miller             10 SMRT              1:38.63Y F    10&U Girls B          
  2 Marisa Rockwood           15 SMRT              1:42.37Y F            
  2 Lynsey Jean-Louis         13 SMRT              1:44.94Y F            
  1 Shelby Jordan Wiggins     12 SMRT              1:47.34Y F            
  3 Ethan Isenberg            12 SMRT              2:03.63Y F            
  4 Coren Bennett              9 SMRT              2:04.86Y F            
  2 Eva Driver                10 SMRT              2:11.09Y F            
  3 Sydney Holloway           11 SMRT              2:13.79Y F            
 
Mixed  Open 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sidney II Freeman         17 SMRT              2:34.41Y F            
  1 Natalie Standard          16 SMRT              2:34.53Y F    15-16 Girls BB